شورای  شهر ارومیه  یک باب مغازه برای آزادی زندانیان دیه این شهر اهدا کرد. | میرعلی اکبر بنی هاشمی گفت: پس از انتقال مالکیت این مغازه به ستاد دیه، عواید حاصل از آن به بهترین شکل ممکن برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد مورد استفاده قرار می گیرد.
شورای شهر ارومیه یک باب مغازه برای آزادی زندانیان دیه این شهر اهدا کرد.
میرعلی اکبر بنی هاشمی گفت: پس از انتقال مالکیت این مغازه به ستاد دیه، عواید حاصل از آن به بهترین شکل ممکن برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد مورد استفاده قرار می گیرد.
میرعلی اکبر بنی هاشمی گفت:ارزش یک باب مغازه اهدایی شورای اسلامی شهر ارومیه به ارزش سه میلیارد و پانصد میلیون ریال می باشد که پس از انتقال مالکیت این مغازه به ستاد دیه، عواید حاصل از آن به بهترین شکل ممکن برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد مورد استفاده قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: اهدای این مغازه توسط شورای اسلامی شهر ارومیه در آستانه ماه مبارک رمضان، آغاز بسیار خوبی برای اجرای طرح های گلریزان در این ماه مبارک است.
وی بیان کرد: در حال حاضر ۴۹۲ زندانی جرائم غیرعمد در زندان های آذربایجان غربی در حال سپری کردن دوره محکومیت خود هستند و در صدد هستیم با کمک های خیران، گذشت شاکیان و همراهی مردم، تعداد زیادی از آنان را آزاد کنیم.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی تربیتی آذربایجان غربی ادامه داد: این تعداد زندانی ۴۰۰ میلیارد ریال بدهی از جمله بدهی مالی غیرکلاهبرداری، نفقه، دیه و مهریه پرداخت نشده دارند.
بنی هاشمی گفت: در سال گذشته ۳۰۱ نفر زندانی جرائم غیرعمد با میزان بدهی ۲۳۶ میلیارد ریالی از زندان های آذربایجان غربی آزاد شدند که امیدواریم این تعداد در سال جاری بیشتر شود.
به گزارش روابط عمومی ستاد دیه آذربایجان غربی از سال ۱۳۷۸ تاسیس شده و تا به امروز چهار هزار و ۸۰۹ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد اعم از زندانیان با جرائم مالی غیر کلاهبرداری، عجز از پرداخت دیه غیرعمدی ناشی از تصادفات رانندگی، مهریه، نفقه و حوادث کارگاهی را آزاد کرده است.تاریخ ارسال : جمعه 4 خرداد 1397 | دفعات نمایش : 36