اعلام آمادگی انجمن آشوریان ارومیه در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد | رئیس انجمن آشوریان ارومیه از آمادگی این انجمن جهت ایجاد صلح و سازش و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و نیازمند خبر داد و گفت: 50 هزار نفر مسیحی در استان زندگی نموده و 80 باب کلیسا نیز در آذربایجان غربی وجود دارد.
اعلام آمادگی انجمن آشوریان ارومیه در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد
رئیس انجمن آشوریان ارومیه از آمادگی این انجمن جهت ایجاد صلح و سازش و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و نیازمند خبر داد و گفت: 50 هزار نفر مسیحی در استان زندگی نموده و 80 باب کلیسا نیز در آذربایجان غربی وجود دارد.

استانلی سیمونز رئیس انجمن آشوریان ارومیه صبح امروز در دیدار با مدیرعامل ستاد مردمی دیه و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کشور بیان کرد: قدمت انجمن آشوریان ارومیه 112 سال بوده و شهر ارومیه دارای 3 کلیسا است.

وی افزود: شورای حل اختلاف مسیحیان در ارومیه دارای یک شعبه بوده و 50 هزار مسیحی ساکن بوده و 80 باب کلیسا در استان آذربایجان غربی وجود دارد.

دین مسیحیت به بخشندگی معتقد و در اجرای آن پیشقدم است
 
داریاوش عزیزیان کشیش کلیسای شرق آشور ارومیه نیز در ادامه این دیدار گفت: بخشندگی، خلق یک فعل شبیه صفات خداوند بوده و دین مسیحیت در این رفتار پسندیده معتقد و پیشقدم است.

وی در ادامه به تعالیم و فرمایشات حضرت مسیح در خصوص مهرورزی اشاره نمود و از اعمال مسئولین ستاد دیه تقدیر کرد.

عدم دخالت مسائل قومیتی در کمک به زندانیان نیازمند

اسدالله جولایی مدیرعامل ستاد مردمی دیه و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کشور نیز در ادامه این دیدار بیان کرد: یاری رسانی به زندانیان نیازمند باید بدون توجه به مسائل قومیتی باشد.

وی در ادامه به موضوع جهان شمولی فعالیت های ستاد مردمی دیه اشاره کرد و مثال هایی از عملکرد ستاد دیه در میان اقوام مختلف بیان کرد که باید حق مردم با وفا ادا شود.

جولایی با اشاره به ۳۷۷ جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در نقاط مختلف کشور اظهار کرد: ۲۴۳ نفر از نمایندگان مجلس با تکمیل فرم تعهدات یاور ستاد دیه هستند.

وی با اشاره به عملکرد ستاد دیه آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: مردم این خطه بسیار بزرگوار بوده و شکات و طلبکاران بزرگترین خیرین یاور ستاد دیه استان بوده اند.

مدیرعامل ستاد مردمی دیه و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کشور به فرهنگ حسنه صلح ذات البین اشاره کرد و افزود: باید این فرهنگ معنوی را بسط دهیم تا از برکات آن، ستاد دیه نیز بهره مند شود.

وی به تشریح اهداف و تشکیلات ستاد مردمی دیه پرداخت و تصریح کرد: با پیگیری های ستاد دیه کشور ما دیگر نباید راننده زندانی دیه داشته باشیم و مورد دیگر پرداخت دیه بدون در نظر گرفتن جنسیتی و قومیتی می باشد که امیدواریم با همت نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانون چک هم اصلاح شود تا از ورود زندانیان مالی به زندانها جلوگیری شود.


تاریخ ارسال : سه‌شنبه 15 خرداد 1397 | دفعات نمایش : 25